تکنولوژی HDSDI (مخفف High Definition Serial Digital Interface )

HD SDI چیست؟

مخفف High Definition Serial Digital Interface  که با نام استاندارد SMPTE 292M نیز شناخته می شود استاندارد ارتباطی است که اجازه انتقال تصاویر با کیفیت HD را از طریق کابل کواکسیال را با سرعتی در حدود 1/485 گیگا بایت را می دهد.که در مقایسه با یک سیستم آنالوگ با سرعتی معادل 550TVLINE/270MHZ/S می توان گفت HD-SDI  در حدود 4 تا 5 برابر سریعتر است.این بدان معناست که تصاویر با کیفیت HD می توانند با استفاده از کابلهای نصب شده در سیستم های مدار بسته موجود انتقال یابند و تنها با تعویض دوربین و DVR  های موجود با دوربین هائی با خروجی HD-SDI و DVR هائی با قابلیت ضبط این تصاویر بسیار بالا دست یافت.

البته از آنجاکه بازار کشورهای پیشرفته دنیا که بزرگ ترین بازارهای دوربین و سیستم‌های نظارت تصویری را شامل می‌شود، کماکان در سیطره سیستم‌های تحت شبکه است، بازار دوربین‌های HD-SDI کوچک و محدود باقی ماند و تنها معدود کمپانی‌هایی مانند سونی اقدام به ساخت و عرضه سنسورهای HDSDI کردند.

همین موضوع باعث شد قیمت تمام شده دوربین‌ها و DVRهای HDSDI بالاتر از حد انتظار باشد و تنها کمپانی‌های کره ای و چند کمپانی چینی در مقیاس محدود به ساخت و عرضه این دوربین‌ها اقدام نمایند.

مهمترین ایرادی که به این فناوری وارد است، عدم امکان ارسال تصاویر توسط کابل در فواصل طولانی است، بطوریکه به گفته سازندگان تا ۲۰۰ متر و در واقعیت تنها تا ۱۰۰ متر می‌توان تصاویر را منتقل نمود و برای فواصل طولانی تر، استفاده از تقویت کننده‌های متعدد، اجتناب ناپذیر است.

طی چند سال اخیر، کمپانی‌های صاحب نام چینی که بجهت قیمت بالای چیپ ست‌های HDSDI با مشکل عدم استقبال کاربران مواجه بودند، اقدام به بهینه سازی این فناوری بر اساس نیازهای اصلی سیستم‌های مداربسته مانند تغییر پهنای باند، ساده سازی و ارزان سازی پروسه طراحی و افزایش راندمان و کارایی خصوصا در قسمت ارسال تصاویر نمودند..

نتیجه این امر، ابداع فناوری‌هایی مانند HDCVI توسط کمپانی داهوا، Turbo HD توسط کمپانی‌هایک ویژن، HDTVI توسط کمپانی TVT و AHD توسط کمپانی نکست چیپ بود.

.

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
نظارت گستر ماد ایمن (نگما)
[سنندج]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، صادر کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : نماینده انحصاری دوربین مدار بسته PHAROS، نماینده انحصاری دوربین مدار بسته ITR، نماینده انحصاری دوربین مدار بسته ETTO، نماینده انحصاری دوربین مدار بسته OPTIC، دوربینهای مدار بسته IPو آنالوگ، سیستمهای ضد سرقت ودزدگیرITR، سیستمهای اعلام حریق، سیستمهای حضور وغیاب ZK، شبکه های کامپیوتری، ماشینهای اداری ، سیستمهای پیجررستورانی، درب های اتوماتیک و کرکره برقی، تابلو روان فول کالر و تک رنگ، UPS و استابلایزر TACOM، سلولهای خورشیدی، تجهیزات خانه هوشمند
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 087-33730222